​Ndërprerje me furnizim me ujë të pijshëm në Kalabri dhe Fushë Kosovë

Kosova

​Ndërprerje me furnizim me ujë të pijshëm në Kalabri dhe Fushë Kosovë

Më: 23 shtator 2020 Në ora: 22:08
Foto ilustrim

KRU Prishtina ka bërë të ditur se Fushë Kosova dhe lagjja " Kalabria" në Prishtinë, për shkak të problemeve teknike në rezervuarin Shkabaj, nuk do të ketë furnizim me ujë të pijshëm sonte nga ora 22:00 e deri në 05:00 të mëngjesit.

“Reduktimet e planifikuara janë nga ora 00:00-05:00 çdo ditë, por sonte do të ndërpriten dy orë më herët.

Kërkojmë mirëkuptim deri në rregullimin e problemit në rezervuar”, thuhet në njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat