Moti sot

Kosova

Moti sot

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 07:53
Ilustrim

Moti në vendin tonë do të jetë i ndryshueshëm. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftojnë se në vend do të jetë mot me diell, vranësira dhe me shi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius.

Indeksi UV do të shënoj vlera mesatare, ndërsa do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit e lehtë deri mesatare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat