Qeveria lejon pjesëmarrjen e qytetarëve në ceremonitë fetare

Kosova

Qeveria lejon pjesëmarrjen e qytetarëve në ceremonitë fetare

Më: 25 shtator 2020 Në ora: 21:40
Foto Ilustrim

Qeveria e Kosovës ka marrë masat e reja lehtësuese për COVID-19.

Në një nga pikat e aprovuara, është edhe lejimi i ceremonive fetare, por në përputhje me Manualin për mbrojtjen nga koronavirus.

“Qytetarëve të Kosovës u lejohet pjesëmarrja në ceremonitë dhe veprimtaritë fetare, në objektet fetare dhe jashtë tyre në përputhje me Manualin për mbrojtjen nga përhapja e COVID-19. Matja e temperaturës është e detyrueshme për të gjithë gjatë hyrjeve në objekte”, thuhet në pikën 10 të vendimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat