Rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto vendbanime

Kosova

Rastet e reja me COVID-19 vijnë nga këto vendbanime

Më: 26 shtator 2020 Në ora: 16:02
Foto ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe 46 raste të reja me COVID-19 në Kosovë.

Rastet e reja vijnë nga 15 komuna të vendit.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 21 raste, komuna Drenas 3 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Fushë Kosovë 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Vushtrri 3 raste, komuna Gjilan 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Gjakovë, Kamenicë, Mitrovicë, Pejë, Prizren, Shtërpcë dhe Viti. ”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat