​Parashikimi i motit për të nesër

Kosova

​Parashikimi i motit për të nesër

Më: 26 shtator 2020 Në ora: 19:18
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se nesër mbi vendin tonë to të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat vende-vende mund të shoqërohen me riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-5 m/s.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat