Ky është parashikimi i motit për sot

Kosova

Ky është parashikimi i motit për sot

Më: 27 shtator 2020 Në ora: 07:02
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mbi vendin tonë to të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat vende-vende mund të shoqërohen me riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-5 m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat