Qeveria ndanë 138 mijë euro për zgjedhjet në Mitrovicën e Veriut

Kosova

Qeveria ndanë 138 mijë euro për zgjedhjet në Mitrovicën e Veriut

Më: 30 tetor 2020 Në ora: 09:29
Foto Ilustrim

Qeveria e Kosovës ka ndarë buxhet për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mitrovicën e Veriut.

Shuma e ndarë dhe e kërkuar nga KQZ është 138 mijë e 940 mijë euro.

Zgjedhjet në Mitrovicën e Veriut dhe Podujevë do të mbahen më 29 nëntor.

Më herët gjatë kësaj mbledhjeje, qeveria miratoi edhe projekt-buxhetin për vitin 2021. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat