Këto janë komunat më të prekura nga COVID-19 në Kosovë

Kosova

Këto janë komunat më të prekura nga COVID-19 në Kosovë

Më: 30 tetor 2020 Në ora: 21:15
Foto ilustrim

Numri i të infektuarve nga koronavirusi po vazhdon të rritet ditëve të fundit, ndërsa komunat më të prekura nga ky virus janë Prishtina, Gjilani dhe Ferizaj.

Prishtina aktualisht ka 1 mijë e 452 raste aktive, Gjilani ka 217 raste aktive, ndërsa Ferizaji ka 99 raste aktive.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se do të merren masa për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Nesër do të mblidhet Komiteti për vlerësimin e situatës me pandeminë, ku do të shqyrtohen propozimet për masat e reja që do të merren ndaj COVID-19 në Kosovë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat