Ndërroi jetë veprimtari i çështjes kombëtare në Vushtrri, Gani Islami

Kosova

Ndërroi jetë veprimtari i çështjes kombëtare në Vushtrri, Gani Islami

Më: 28 nëntor 2020 Në ora: 20:35
Gani Islami

Veprimtari i dalluar çështjes kombëtare dhe ish i burgosuri politik i Kosovës, Gani Islami ka ndërruar sot jetë në qytetin e Vushtrrisë.

I ndjeri ka punuar për kohë të gjatë në ndërmarrjen e ujësjellësit të Vushtrrisë.

Ndërsa ka dhënë kontribut të çmuar për çështjen kombëtare.

Ai ishte i burgosur politik nga regjimi i Serbisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat