13,625 raste aktive dhe 1,005 të vdekur nga coronavirusi, sot pritet të merren masa të reja

Kosova

13,625 raste aktive dhe 1,005 të vdekur nga coronavirusi, sot pritet të merren masa të reja

Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 07:35
Ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 39.057 raste nga 142.769 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.005 raste të vdekjes.

IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 673 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 24.427 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.625.

Instituti Kombëtar ka bërë thirrje qytetarëve që të respektohen masat për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19.

Ndryshe, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se të hënën do mbajnë takim me Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik ku edhe do të vendosin nëse do të marrin masa shtesë anti-COVID19, duke parë se numri i vdekjeve është i lartë dhe personave të infektuar po ashtu.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat