Mosha e 11 viktimave nga COVID-19, në mesin e tyre edhe një 44 vjeçar nga Gjilani

Kosova

Mosha e 11 viktimave nga COVID-19, në mesin e tyre edhe një 44 vjeçar nga Gjilani

Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 15:09
Foto ilustrim

539 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar së fundi nga IKSHPK.

i pasojë e infektimit me këtë virus kanë humbur jetën 11 persona  brenda 24 orëve të fundit.

Në mesin e viktimave është edhe një  44 vjeçar nga Komuna e Gjilanit.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 11 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Podujevë 2 raste (75, 50 vjeç), Prizren 2 raste (75, 65 vjeç), Dragash 1 rast (64 vjeç), Drenas 1 rast (82 vjeç), Gjakovë 1 rast (77 vjeç), Gjilan 1 rast (44 vjeç), Malishevë 1 rast (63 vjeç), Pejë 1 rast (65 vjeç), Rahovec 1 rast (82 vjeç)”, thuhet në njoftim.

Më së shumti raste të reja me koronavirus pati në Prishtinë si dhe në Gjilan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat