Bulliqi mban premtimet: Shtohen edhe shtatë shtretër për pacientët me COVID në Podujevë

Kosova

Bulliqi mban premtimet: Shtohen edhe shtatë shtretër për pacientët me COVID në Podujevë

Nga: A.Morina Më: 18 dhjetor 2020 Në ora: 20:00
Shpejtim Bulliqi

Kryetari i ri i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka mbajtur premtimin duke filluar me veprime të menjëhershme për përmirësimin e kushteve në Qendrën për trajtimin e pacientëve me Covid-19.

Bulliqi përmes një postimi në facebook ka njoftuar se Qendrës për trajtimin e pacientëve me Covid-19 në Podujevë i janë shtuar edhe shtatë shtretër.

"Ashtu siç jemi zotuar në fushaten zgjedhore kemi ndërmarrë veprimet e menjëhershme për përmirësimin e kushteve në Qendrën për trajtimin e pacientëve me Covid-19.

Kjo qendër tash ka një hapësirë dhe ambient më të përshtatshëm për pacientët dhe stafin mjekësor. Katër shtretërve, që kishte për trajtimin e pacientëve me Covid-19, tashmë i janë shtuar edhe shtatë të tjerë, duke çuar në 11 numrin e tyre", tha Bulliqi, përcjell "Bota sot".

Postimi i plotë

Qendrës për trajtimin e pacientëve me Covid-19 në Podujevë i shtohen edhe shtatë shtretër.

Ashtu siç jemi zotuar në fushaten zgjedhore kemi ndërmarrë veprimet e menjëhershme për përmirësimin e kushteve në Qendrën për trajtimin e pacientëve me Covid-19.

Kjo qendër tash ka një hapësirë dhe ambient më të përshtatshëm për pacientët dhe stafin mjekësor. Katër shtretërve, që kishte për trajtimin e pacientëve me Covid-19, tashmë i janë shtuar edhe shtatë të tjerë, duke çuar në 11 numrin e tyre.

Gjithashtu, Qendra për trajtimin e pacientëve me Covid-19 është pajisur edhe me dy bombola të tjera të oksigjenit dhe janë siguruar edhe medikamente mjekësore të nevojshme.

Prioriteti kryesor i angazhimeve të mia në sektorin e shëndetësisë do të jetë krijimi i kushteve sa më të mira për pacientët që janë të prekur me Covid-19, të cilët kërkojnë trajtim në këtë qendër.

Krahas furnizimit me shtretër dhe bombola të oksigjenit, në bazë të kërkesës së stafit mjekësor, kemi siguruar edhe një automjet shtesë për nevojat e kësaj qendre dhe është angazhuar një vozitës nga administrata komunale, që do të jetë në dispozicion të kësaj qendre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat