3 të shëruar, 1 i vdekur dhe 11 raste të reja me covid sot në Malishevë

Kosova

3 të shëruar, 1 i vdekur dhe 11 raste të reja me covid sot në Malishevë

Më: 16 janar 2021 Në ora: 16:22
Malishevë

Sot në territorin e Komunës së Malishevës, 3 persona janë shëruar nga covid-19, 1 person ka vdekur dhe janë regjistruar 11 raste të reja.

Këto të dhëna janë të konfirmuara nga IKSHPK në komunikimin e rregullt me Komunën e Malishevës, si dhe në kontakt me rastet në terren.

Rastet e reja që janë regjistruar sot vijnë nga këto vendbanime: 4 raste në Banjë, 2 raste në Carrallukë dhe nga 1 rast në Dragobil, Drenoc, Bellanicë, Malishevë dhe Balincë.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Malishevë, është kjo: Nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 639 raste, prej tyre 496 janë shëruar, 40 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë edhe 109 raste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat