Thaçi përsëri kandidate për deputete: PDK parti e vetme që garanton stabilitet

Kosova

Thaçi përsëri kandidate për deputete: PDK parti e vetme që garanton stabilitet

Nga: A.SH Më: 16 janar 2021 Në ora: 21:33
Evgjeni Thaçi

PDK-ja ka pulbikuar listën për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Evgjeni Thaçi përsëri do të jetë kandidatë për deputetë në PDK.

Ajo përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se, PDK-ja më ka nderuar duke më besuar prapë kandidaturën për deputete të Kuvendit të Kosovës.

Postimi në Facebook:

PDK-ja më ka nderuar duke më besuar prapë kandidaturën për deputete të Kuvendit të Kosovës. Kam pasur privilegjin t’iu përfaqësoj në dy legjislatura të cilat kanë qenë mjaft sfiduese. Rrethanat e reja të krijuara në Kosovë, kërkojnë angazhimin e të gjithve, në menyrë qe vendi të krijojë intitucionet udhëheqëse, funksionale e legjitime, dhe të vazhdojë rrugëtimin e zhvillimit dhe integrimit.

Ju ftoj të gjithëve që në këto zgjedhje të mbështesni PDK-në, si parti e vetme që garanton stabilitet, siguri dhe rimëkëmbje.

Faleminderit!

Evgjeni Thaçi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat