​508 tiketa për mosrespektim të masave anti-covid

Kosova

​508 tiketa për mosrespektim të masave anti-covid

Më: 19 janar 2021 Në ora: 11:21
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar për gjobat e shqiptuara për rraegullat e pandemise.

Ata ka thënë se gjatë 24 orëve në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 508 tiketa në bazë të ligjit Covid-19.

Gjithashtu, policia ka shqiptuar edhe 1004 tiketa trafiku. Ndërkohë, njofton se kanë ndodhur 13 aksidente trafiku me të lënduar dhe 40 aksidente me dëme materiale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat