Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19

Kosova

Nga këto komuna janë rastet e reja me COVID-19

Më: 19 janar 2021 Në ora: 15:08
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 9 persona si pasojë e virusit COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë shënuar edhe 294 raste të reja të infektuara.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.

Rastet e reja pozitive janë nga këto komuna.

“Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 101 raste, Prizren 35 raste, Ferizaj 19 raste, Gjilan 15 raste, Podujevë 15 raste, Suharekë 13 raste, Klinë 11 raste, Pejë 11 raste, Lipjan 9 raste, Gjakovë 7 raste, Malishevë 7 raste, Rahovec 7 raste, Fushë-Kosovë 6 raste, Shtime 6 raste, Dragash 5 raste, Kamenicë 5 raste, Kaçanik 5 raste, Viti 5 raste, Drenas 3 raste, Mitrovicë 3 raste, Deçan 2 raste, Skenderaj 2 raste dhe me nga një rast komunat Junik dhe Vushtrri”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat