Kosova feston inaugurimin e Presidentit të 59 të SHBA-ve Joe Biden

Kosova

Kosova feston inaugurimin e Presidentit të 59 të SHBA-ve Joe Biden

Më: 20 janar 2021 Në ora: 06:02
Presidenti amerikan, Joe Biden

Shoqata "Miqtë e Amerikës" organizon aktivitetin me moton "E para SHBA-ja" në të cilën në mënyrë simbolike do ta festohet inaugurimi i Presidentit të 59 të SHBA-ve Joe Biden dhe Zëvënde Presidentës Kamala Harris.
 
Në këtë aktivitet janë të ftuar edhe zyrtarët kryesor të shtetit dhe kryetarët e partive kryesore politike.

''Pavarësisht simpatisë apo dëshirës ndaj kandidatit/ve, veprimi ynë ka të bëj me respektin ndaj SHBA-ve e institucionit të Presidentit'', thekson Shoqata 'Miqtë e Amerikës'.

Dy kandidatët i kanë përfaqësuar dy partit politike në SHBA të cilat parti-përfaqësuesit e tyre kanë bërë shumë për shtet formimin e shtet ndërtimit të Kosovës e Shqipërisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat