Malishevë: 1 i shëruar, 1 i vdekur dhe 5 raste të reja sot me covid

Kosova

Malishevë: 1 i shëruar, 1 i vdekur dhe 5 raste të reja sot me covid

Më: 26 janar 2021 Në ora: 16:29
Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, nj person është shëruar nga covid-19, një ka vdekur dhe janë regjistruar pesë raste të reja.

Të dhënat janë të konfirmuara nga ana e IKSHPK dhe IRSHP në Prizren, në komunikimin e rregullt me Komunën e Malishevës, si dhe nga komunikimi me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës është kjo:

Nga data 14 mars 202, kur është regjistruar rasti i parë, e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 712 raste, prej tyre 547 janë shëruar, 43 kanë vdekur dhe aktiv me covid-19 janë edhe 122 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat