Nexhat Krasniqi nga Drenoci i bashkohet Albin Kurtit

Kosova

Nexhat Krasniqi nga Drenoci i bashkohet Albin Kurtit

Më: 27 janar 2021 Në ora: 06:53
Nexhat Krasniqi dhe Albin Kurti

Nexhat Krasniqi, ish-kandidat për kryetar të Malishevës njëherësh mësimdhënës i historisë i është bashkuar Vetëvendosjes.

Të gjithëve ju kujtohet intelektuali nga Drenoci i cili u bë i famshëm për deklaratën e tij që ankohej pse nuk kishte asnjë kandidat nga Drenoci, ku e tëra Kosova mësoi për Drenocin, Astrazubin, Pagarushën, Lladrovcin, Bellanicën e Kievën.

Në një fotografi që po qarkullon në rjetet sociale ai shihet afër liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Ai ka thënë se Drenoci ka shumë intelektual dhe e mbajnë edhe Prishtinën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat