17 të shëruar dhe 1 rast i ri me covid-19 sot në Malishevë

Kosova

17 të shëruar dhe 1 rast i ri me covid-19 sot në Malishevë

Më: 1 shkurt 2021 Në ora: 16:08
Malishevë

Në territorin e Komunës së Malishevës, 17 persona janë shëruar, të cilët kanë qenë të prekur me covid-19, ndërsa është regjistruar 1 rast i ri.

Këto të dhëna janë konfirmuar nga komunikimi i rregullt i Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, me Institutin Rajonal të Shëndetit Publik në Prizren dhe me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo:

Nga fillimi i pandemisë, e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 745 raste, prej tyre 590 janë shëruar, 45 kanë vdekur dhe aktiv me covid-19 janë edhe 110 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat