Nënshkruhet memorandumi për asfaltim të rrugëve në disa fshatra e Lipjanit

Kosova

Nënshkruhet memorandumi për asfaltim të rrugëve në disa fshatra e Lipjanit

Më: 4 shkurt 2021 Në ora: 17:23
Foto gjatë takimit

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me kryetarin e komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti.

“Përmes kësaj marrëveshjeje, Ministria e Infrastrukturës merr përsipër financimin e disa projekteve infrastrukturore në Lipjan, për të cilat ministri Abrashi theksoi se janë tejet të rëndësishme për mirëqenien e banorëve”, thuhet në kumtesë.

“Me këtë dokument të nënshkruar, i hapet rrugë rikonstuimit të rrugëve fshatin Llugaxhi dhe asfaltimit të rrugëve në fshatrat Torinë, Banullë, Topliqan, Kraishtë dhe Shalë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat