6 të shëruar, 1 i vdekur dhe 5 raste të reja me covid sot në Malishevë

Kosova

6 të shëruar, 1 i vdekur dhe 5 raste të reja me covid sot në Malishevë

Më: 10 shkurt 2021 Në ora: 15:30
Malishevë

Sot në territorin e Komunës së Malishevës, 6 persona janë shëruar nga covid-19, 1 person ka vdekur dhe janë regjistruar edhe 5 raste të reja.

Këto të dhëna janë të konfirmuara në komunikimin e rregullt të Komunës së Malishevës, me IKSHPK, me IRSHP në Prizren dhe në komunikim me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo:

Nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 773 raste, prej tyre 673 janë shëruar, 46 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë edhe 54 raste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat