6 të shëruar dhe 3 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit në Malishevë

Kosova

6 të shëruar dhe 3 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit në Malishevë

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 15:25
Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, 6 persona janë shëruar nga covid-19, ndërsa janë regjistruar 3 raste të reja.

Kështu është e bërë nga ana e IKSHPK dhe IRSHP në Prizren, në komunikimin e rregullt me Komunën e Malishevës, si dhe nga komunikimi me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo:

Nga fillimi i pandemisë e deri sot, me covid-19 janë regjistruar 799 persona, prej tyre 714 janë shëruar, 46 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë edhe 39 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat