Në vend të asfaltit, AAK shtron rrugën me kocka, ankesa nga qytetarët e Suharekës

Kosova

Në vend të asfaltit, AAK shtron rrugën me kocka, ankesa nga qytetarët e Suharekës

Nga: M.H Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 09:51
Foto nga vendi i ngjarjes

Në qytetin e Suharekës, më saktë në rrugën “Hajdin Berisha”, një pjesë e rrugës është e dëmtuar e njejta është mbuluar me kocka.

Por, sipas banorëve të kësaj lagje kjo rrugë është dashur të asfaltohet e jo të mbulohet me kocka, shkruan “Bota sot”.

Banori i cili preferoi të mbetët anonim tha për “Bota sot”, që kjo rrugë është dashur të asfaltohet e jo të mbulohet me kocka.

Image
Foto nga vendi i ngjarjes

“Rruga në foto që është shtruar me “Kocka” apo pllaka gjendet në Suharekë, “Rr. Hajdin Berisha”. Aty jetojë unë dhe në vend se me shtru me asfalt e kanë shtruar me kocka”, u shpreh qytetari.

Në fund, ai ankohet edhe për qeverisjen e AAK-së, duke u shprehur që këtë veprim e bën vetëm qeverisja e korruptuar e AAK-së.

Image
Foto nga vendi i ngjarjes

“Këtë e bëjnë vetëm lloji i Qeverisjës së korruptuar, të Bali Muharremit dhe AAK-së”, përfundoi qytetari, për “Bota sot”.

Image
Foto nga vendi i ngjarjes

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat