7 të shëruar dhe 4 raste të reja me Covid sot në Malishevë

Kosova

7 të shëruar dhe 4 raste të reja me Covid sot në Malishevë

Më: 2 mars 2021 Në ora: 16:06
Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, shtatë persona janë shëruar, të cilët kanë qenë të prekur me covid-19, ndërsa janë regjistruar katër raste të reja.

Këto të dhëna janë konfirmuar nga ana e IKSHPK dhe IRSHP në Prizren, në komunikimin e rregullt me shtabin emergjent komunal, si dhe nga komunikimi me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo:

Nga paraqitja  e rastit të parë e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 816 raste, prej tyre 746 janës hëruar, 47 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë edhe 23 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat