Të premten mbahet mbledhje solemne e Kuvendit të Komunës

Kosova

Të premten mbahet mbledhje solemne e Kuvendit të Komunës

Më: 4 mars 2021 Në ora: 17:20
Kuvendi

Ju njoftojmë se më 05.03.2021 (e premte) në orën 10:00, në sallën e mbledhjeve në ndërtesën e re të Komunës, mbahet mbledhja Solemne e Kuvendit të Komunës së Podujevës për nder të Shënimit të “EPOPESË së UÇK-së”, që ka për qëllim shënimin dhe promovimin e vlerave të luftës së UÇK-së dhe kontributin e familjeve të dëshmorëve për lirinë e Kosovës.

-Intonimi i Himnit

-Fjalë rasti nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, z. Fatmir Gashi.

-Fjalë rasti nga Kryetari i Komunës së Podujevës, z. Shpejtim Bulliqi.

-Fjalë rasti e përfaqësuesit të Shoqatave të dala nga Lufta e UÇK-së

Mbledhja mbahet duke respektuar masat sipas vendimeve dhe akteve tjera të nxjerra nga Qeveria e Republikës së Kosovës dhe rekomandimeve të IKSHPK lidhur me situatën nga Pandemia Covid-19

2828

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat