Haradinaj ngushëllon pas vdekjes se Profesorit Zejnullah Gruda

Kosova

Haradinaj ngushëllon pas vdekjes se Profesorit Zejnullah Gruda

Më: 7 mars 2021 Në ora: 18:26
Ramush Haradinaj

Kryetari i Aleancës për Ardhëmrinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj shpreh ngushëllimet për vdekjen e Prof. Zejnullah Grudës.

Haradinaj kujton se Gruda i shërbeu Atdheut me devotshmëri duke edukuar breza të tërë.

Ai tha se Gruda do të mbahet mend për mprehtësinë e mendjes, urtësinë dhe guximin intelektual.

Haradinaj tha se ai bashkëndjen më familjen Gruda, studentët e tij dhe gjithë ata që e njohën.

‘Pusho në paqe Profesor’, shkroi në fund Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat