Galeria e Arteve në Gjakovë pasurohet edhe me veprat e piktores Bardha Ferizi-Buza

Kosova

Galeria e Arteve në Gjakovë pasurohet edhe me veprat e piktores Bardha Ferizi-Buza

Më: 8 mars 2021 Në ora: 14:41
Foto nga vendi i ngjarjes

Në ditën Ndërkombëtare të Gruas, Galeria e Arteve në Gjakovë pasurohet edhe me veprat e piktores Bardha Ferizi-Buza.

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini i cili hapi zyrtarisht ekspozitën, ka falënderuar Bardhën që zgjodhi Gjakovën për të prezantuar punimet artistike të saj.

Ndërkaq, Erzen Vala, kryetar i Shoqatës së Artistëve të Artit Figurativ, ka thënë që Bardha është unike, punimet e saj janë të veçanta dhe kushdo që përzgjedh ti ketë në ambientet e veta nuk gabon sepse zgjedhin vlerën.

E vet Bardha, që është bijë e Gjakovës ka falënderuar Komunën dhe Drejtorinë për Kulturë, Rini dhe Sport për mbështetjen jo vetëm individuale por përmes hapjes së Galerisë së Arteve mbështetjen e të gjithë artistëve të Artit Figurativ.

Ekspozita “Lulet e Marsit” do të jetë e hapur për tridhjetë ditë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat