2 të shëruar dhe 6 raste të reja me Covid-19 sot në Malishevë

Kosova

2 të shëruar dhe 6 raste të reja me Covid-19 sot në Malishevë

Më: 8 mars 2021 Në ora: 16:14
Malishevë

Në 24 orët e fundit në territorin e Komunës së Malishevës, 2 persona janë shëruar nga covid-19, ndërsa janë regjistruar 6 raste të reja.

Të shëruarit dhe rastet e reja janë konfirmuar nga ana e IKSHPK dhe IRSHP në Prizren, në komunikimin e rregullt me Komunën e Malishevës, i dhe në komunikim me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo:

Nga fillimi i pandemisë, në Komunën e Malishevës janë regjistruar 835 raste me covid-19, prej tyre 752 janë hëruar, 47 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë edhe 32 persona.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat