Sejdiu: Ky zyrtar e bart përgjegjësinë më të madhe për humbjen e LDK-së

Kosova

Sejdiu: Ky zyrtar e bart përgjegjësinë më të madhe për humbjen e LDK-së

Më: 14 mars 2021 Në ora: 11:34
Fatmir Sejdiu

Lidhja Demokratike e Kosovës është mbledhur për ta zgjedhur kryetarin e ri të kësaj partie, pas dorëheqjes së Isa Mustafës nga ky post.

Ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka thënë se Isa Mustafa e bartë përgjegjësinë më të madhe për rezultatin jo të kënaqshëm të LDK-së në zgjedhjet e 14 shkurtit.

“Më vjen keq që ka ardhur deri te një moment që për shkak të rezultateve të dobëta të tërhiqet”.

“Sigurisht se e ka përgjegjësinë më të madhe sepse ka qenë lideri i partisë dhe njeriu që bashkë me ekipin ka dizajnuar edhe ecjet e deritashme të LDK-së”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat