Obiliqi përkujton 10 anëtarët e familjes Rama

Kosova

Obiliqi përkujton 10 anëtarët e familjes Rama

Më: 27 mars 2021 Në ora: 07:36
Homazhet

Obiliqi sot përkujton 10 anëtarët e familjes Rama në mesin e tyre edhe fëmijë, të vrarë para 22 viteve nga forcat serbe.

Për t’i nderuar të rëndët e familjes Rama, sot do të vendosen kurora lulesh pranë përmendores në këtë qytet.

Me 27 mars 1999 gjëmonte Kastrioti nga krismat e armëve të ndryshme, të cilat ishin drejtuar nga shtëpia e Agron Ramës.

Po këtij zjarri e kësaj flake Agroni me Farukun dhe Albertin ishin detyruar t`i përgjigjen me zjarr .Po këtë ditë barbarëtvranë 10 anëtarë të familjesRama në mesin e tyre edhe fëmijë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat