Mesazhe të dhimbshme nga familjarët pas vrasjes së 15 vjeҫarit nga Gradica

Kosova

Mesazhe të dhimbshme nga familjarët pas vrasjes së 15 vjeҫarit nga Gradica

Nga: H.O. Më: 7 prill 2021 Në ora: 09:15
15 vjeqai i vrarë në Gradicë të Drenasit

Një 15 vjeҫar nga fshati Gradicë i Komunës së Drenasit ka mbetur i vdekur nga një bashkëfshatar i tij, derisa babai i tij është në gjendje të rëndë nga plagët e marra.

Thuhet se në një konflikt për mal, ka shkuar deri tek vrasja e këtij 15 vjeҫari dhe plagosja e babait të tij.

Në një mesazh në Facebook, një familjare e tij ka treguar dhimbjen e madhe të familjes për humbjen e djalit të vogël.

“Sot toka dhe qielli me lot Allahu na takoft në xhenet gjithmonë në zemrat tona ngushëllime familja ime dhe gjithë farefisi e mbarë shqiptaria edhe pse s’jam në mesin e juve dhimbjen e kam edhe më të madhe, pusho i qetë engjull”, ka shkuar ajo./Bota sot

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat