Ramush Haradinaj përkujton Agim Ramadanin në 22 vjetorin e rënies së tij

Kosova

Ramush Haradinaj përkujton Agim Ramadanin në 22 vjetorin e rënies së tij

Më: 11 prill 2021 Në ora: 10:23
Ramush Haradinaj, e ka përkujtuar heroin Agim Ramadanin në 22 vjetorin e rënies së tij.

Kryetari iAleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka përkujtuar heroin Agim Ramadanin në 22 vjetorin e rënies së tij.

Ai po ashtu i ka përkujtuar heronjtë e thyerjes së kufirit mes shqiptarëve, Abush Loku, Bashkim Jasiqi, Ramiz Krasniqi, Rifat Çelaj, Arben Jusufi, Driton Veliu, Emri Curri, Harun Beka, Rifat Salihaj, Rrahman Tafa dhe Sylejman Shala.

“Të udhëhequr nga Agim Ramadani, luftëtari, artisti e shkrimtari që kishte kuptuar konceptin e lirisë në thellësinë e tij”.

“E liria do të jetojë deri sa të kujtojmë ata që u sakrifikuan në themelet e saj”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat