Që nga viti i kaluar fshati Drelaj i Rugovës është i bllokuar nga rëshqitjet e dheut

Kosova

Që nga viti i kaluar fshati Drelaj i Rugovës është i bllokuar nga rëshqitjet e dheut

Më: 11 prill 2021 Në ora: 18:32
Foto nga vendi i ngjarjes

Fshati Drelaj i Rugovës ka mbetur i bllokuar nga rrëshqitjet e dheut.

Kjo pasi që vitin e kaluar një orek dheu dhe bore ka bllokuar rrugën që shkon në fshatin Drelaj të Rugovës së Pejës.

Që nga viti i kaluar është bllokuar rruga dhe është dëmtuar ura, kështu duke lënë të bllokuar bizneset dhe shtëpitë familjare që gjenden atje.

Banorët kanë thënë se kanë kërkuar ndihmë nga Komuna e Pejës mirëpo deri më tani pa rezultat.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat