4 të shëruar dhe 1 rast i ri me Covid-19 sot në Malishevë

Kosova

4 të shëruar dhe 1 rast i ri me Covid-19 sot në Malishevë

Më: 12 prill 2021 Në ora: 16:06
Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, 4 persona janë shëruar nga covid-19 dhe është regjistruar 1 rast i ri.

Këto të dhëna janë bërë të ditura nga ana e ISKHPK, IRSHP në Prizren dhe QKMF në Malishevë, në komunikimin e rregullt me shtabin komunal emergjent në Komunën e Malishevës.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo:

Nga fillimi i pandemisë covid-19, e deri më sot, janë regjistruar 1004 raste, prej tyre 872 janë shëruar, 49 kanë vdekur dhe aktiv janë edhe 83 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat