AKB prezanton shpenzimet e qytetarëve të Kosovës që vizituan Shqipërinë dhe Mal të Zi

Kosova

AKB prezanton shpenzimet e qytetarëve të Kosovës që vizituan Shqipërinë dhe Mal të Zi

Më: 13 prill 2021 Në ora: 06:01
Ilustrim

Aleanca Kosovare e Bizneseve (AKB) organizon konferencë për media në të cilën do të prezantoj një hulumtim lidhur me vizitën e kosovarëve në Shqipëri dhe Mal të ZI.

AKB ka realizuar një studim hulumtues për qytetarët kosovar që vizituan Shqipërin dhe Malin e Zi, si pasojë e kufizimit dhe mbylljes në Kosovë e që këto sipas AKB-së patën pasoja ekonomike dhe financiare për vendin tonë.

Sa qytetarë lëshuan Kosovën për këtë vikend, sa shpenzuan ata, cilat vende i vizituan dhe sa është humbja financiare e Kosovës që qytetaret shpenzuan kete vikend në këto vende do të prezantohen sot gjatë konferencës.

Konferenca mbahet  zyret e AKB-së, ora 13:30.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat