Radhë të gjata para MPJD-së për vulë apostile, s’respektohen masat

Kosova

Radhë të gjata para MPJD-së për vulë apostile, s’respektohen masat

Më: 13 prill 2021 Në ora: 09:13
Radhë të gjata para MPJD-së për vulë apostile

Qytetarë të shumtë janë mbledhur para ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), duke pritur për tu pajisur me vulë apostile.

Pavarësisht pandemisë, distanca fizike si masa për parandalimin e kësaj sëmundje nuk është respektuar nga qytetarët.

Përderisa për Policia disa herë u ka tërhequr vërejtjen atyre që po prisnin në radhë që të ruajnë distancën.

Zeqir Zogaj, tha se ka arritur që vetëm që të bëjë termin, dhe se i është thënë se të mërkurën duhet të jetë në MPJD në ora 07:00 të mëngjesit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat