Moti në Kosovë

Kosova

Moti në Kosovë

Më: 15 prill 2021 Në ora: 07:08
Foto ilustrim

Në ditët e ardhshme, vransira dhe intervale me diell, pa reshje. Në fundjavë sërish priten të reshura shiu, e në vise malore me borë.

Temperaturat mbesin të ulëta për këtë periudhë kohore.

15.04 – Kryesisht me vransira, por pa të reshura. Ditën edhe intervale të shkurta me diell.

16.04 – Paradite intervale me diell. DItën vransirat do të shtohen.

17.04 – Kryesisht vranët dhe me reshje shiu kohëpaskohe. Në vise kodrinoro-malore priten edhe reshje bore.

18.04 – Në mëngjes vende-vende reshjet e shiu vazhdojnë. Ditën kryesisht me vransira dhe intervale me diell, e pa kushte për reshje.

19.04 – Kryesisht vranët dhe me reshje shiu. Vende-vende reshjet mund të jenë të intenzitetit mesatar.

Temperaturat mbesin të ulëta për këtë periudhë kohore. Minimalet zbresin edhe në -2C, ditën e premte, e në fundjavë arrijnë edhe deri në 5C. Maksimalet luhaten nga 10C deri 12C, e të shtunën zbresin deri në 9C, e të dielen mund të rriten deri në 14C. Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga krahu verior 3-10m/s. Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes ditëve në vijim, e nga fundjava në rënie.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat