Me vetë iniciativë, të rinjtë e fshatit Zaplluxhë instalojnë ndriçimin e rrugëve

Kosova

Me vetë iniciativë, të rinjtë e fshatit Zaplluxhë instalojnë ndriçimin e rrugëve

Më: 18 prill 2021 Në ora: 21:26
Zaplluxhë

Të rinjtë e fshatit Zaplluxhë, të komunës së Dragashit kanë marrë një iniciativë të madhe në të mirë të komunitetit.

Ata kanë vendosur ndriçim në rrugët e fshatit me vetë iniciativë.

Grupi i të rinjve “Rinia e fshatit” ka mbledhur fonde nga bashkatdhetarët dhe me ndihmën e tyre janë blerë pajisjet e nevojshme për ndriçimin e rrugëve.

Ata kanë publikuar edhe një video ku shihet se ka qenë një iniciativë shumë e suksesshme. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat