"Vota e djersës..." - vllau i heroit të Kosovës

Kosova

"Vota e djersës..." - vllau i heroit të Kosovës

Nga: Ramiz Lushaj Më: 19 prill 2021 Në ora: 12:18
Adem Hazir Breçani

Në/nga fronti i punës në Malësinë e Gjakovës (Tropojë), mjeshtri Adem Hazir Breçani, vllau i madh i Bylbyl Breçanit - “Hero i Kosovës”, “Dëshmor i Shqipërisë”, “Qytetar nderi” i Tropojës”.

Heroi që mes breshërisë se plumbave të ushtarëve e paramilitarëve serbë, duke u ngjit në shtizën metalike të lartë në postën kufitare në Koshare, e ngriti Flamurin Kombëtar Shqiptar dhe e rrëzoi të grisun përtokë flamurin e Serbisë.

Akt i cili shënoi thyemjen e kufinit të padrejtë të 1913-tës në mes shqiptarëve, më 9 prill 1999.

Duke e qendis logon e PD-së në gurët e muraturës gjatë punës së tij dhe në FaceBook e ka edhe Nr. 9 të Votës për PD, për kandidatin për deputet Isuf Çelaj i Tropojës, për fitoren e re të Demokracisë në Shqipëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat