Vazhdojnë patrullimet policore, inspektohen lokale afariste dhe qendra tregtare për respektimin e masave anti-COVID

Kosova

Vazhdojnë patrullimet policore, inspektohen lokale afariste dhe qendra tregtare për respektimin e masave anti-COVID

Më: 19 prill 2021 Në ora: 23:25
Foto nga patrullimet policore në lokale

Policia e Kosovës dhe Inspektoriati AUV, kanë inspektuar lokale afariste dhe qendra tregtare, për të shikuar nga afër se sa po zbatohen masat AntiCovid.

Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Policia e Kosovës.

Sipas njoftimit, patrullat policore përveç angazhimeve rutinë në detyra policore, janë angazhuar në kontrolla dhe inspektime të përbashkëta me inspektorë, në zbatim të vendimit të Qeverisë.

Po ashtu, po ndërmerren edhe masave ndëshkuese ndaj atyre që nuk respektojnë këto masa.

“Qëllimi primar vazhdon të mbetet siguria e përgjithshme dhe shëndeti publik, andaj apelojmë që të respektohen masat AntiCovid”, thuhet në njoftim. 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat