Rikthehet furnizimi me energji elektrike në Kaçanik

Kosova

Rikthehet furnizimi me energji elektrike në Kaçanik

Më: 12 qershor 2021 Në ora: 23:16
Foto ilustrim

Ekipet e KEDS në kohë rekorde kanë arritur të lokalizojnë dhe zëvendësojnë izolatorin e LP 35 kV.

Kaçaniku i cili u dëmtua nga shprazja atmosferike (goditja nga rrufeja) në orët e vona të pasdites.

Eshte bere rikthimi i furnizimit me energji elektrike për banorët e Kaçanikut.

Shiu ka bërë që energjia elektrike të jetë problem për qytetin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat