Java e Lëvizjes/ Aktivistët e Drenasit organizuan piknik

Kosova

Java e Lëvizjes/ Aktivistët e Drenasit organizuan piknik

Më: 13 qershor 2021 Në ora: 08:31
Pamje nga vendi i ngjarjes

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Qendra në Drenas, të shtunën filluan Javën e Lëvizjes ku qëndruan në fshatin Tërstenik.

“Organizuam një piknik dhe një turne simbolik shahu ndërmjet aktivistëve të qendrës sonë”, thuhet në njoftimin e VV-së në Drenas.

Po ashtu, gjatë gjithë kësaj jave është njoftuar se do të vazhdojnë me aktivitete të ndryshme.

Image

VV ka shënuar 16 vjetorin e themelimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat