Joe DioGuardi, dhe Shirley Cloyes DioGuardi, mbajten nje vdieo konference me nxenesit e shkolles Faik Konica ne Prishtine

Kosova

Joe DioGuardi, dhe Shirley Cloyes DioGuardi, mbajten nje vdieo konference me nxenesit e shkolles Faik Konica ne Prishtine

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 14:58
Pamje nga video

Me 29 qershor 2021, ish-kongresisti Joe DioGuardi, President i Liges Qytetare Shqiptaro-Amerikane dhe Shirley Cloyes DioGuardi, Keshilltare per Ceshtje te Ballkanit, mbajten nje vdieo konference me nxenesit e shkolles Faik Konica ne Prishtine. Ata folen per rolin e Liges Qytetare ne sensibilizimin e kerkeses se drejte te shqiptareve etnik te Kosoves tek politikbersit amerikane per liri e pavaresi.

Ju lutem, klikojeni videon e meposhtme per te degjuar pjesen me interesante te konferences me pyetje e pergjigje

Pertej lobimit aktiv te Kongresit te SHBA-ve per interesat e gjithe shqiptareve ne Ballkan, Liga Qytetare punon qe ne vazhdimesi te arsimoje te rinjte shqiptare mbi te kaluaren, te tashmen, dhe te ardhmen e punes se Liges Qytetare Shqiptaro-Amerikane ne Washington dhe ate te Fondacionit Shqiptaro-Amerikan anekend botes!

Gjithe te mirat,

Joe DioGuardi Shirley Cloyes DioGuardi

Presidenti Këshilltare për Çështjet e Ballkanit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat