Moti sot në Kosovë

Kosova

Moti sot në Kosovë

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 06:37
Ilustrim

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot i ftohtë në mëngjes, ndërkaq dukshëm më i ngrohtë gjatë ditës, ku do të dominojnë mot me orë të tëra kryesisht me diell

Era do të fryej e lehtë dhe mesatare, herë pas here e fortë, sidomos në në lindje të vendit.

Temperatura më e ulët do të jetë nga 2 deri në 5 gradë, kurse ajo më e larta 22°C.

Kushtet meteorologjike do të jenë të favorshme për shumicën e pacientëve kronikë, por kujdes i shtuar u rekomandohet astmatikëve dhe pacientëve që vuajnë nga sëmundje te ndryshme të zemëres.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat