Ngjarjet e paralajmëruara për ditën e nesërme

Kosova

Ngjarjet e paralajmëruara për ditën e nesërme

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 00:18
Foto ilustrim

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga PDK-ja, Uran Ismaili mban konferencë për media. (Zyra e Degës së PDK-së, Te Qafa, Prishtinë, ora 08:00)

Vazhdon procesi gjyqësor kundër Salih Mustafës. (Hagë, 9:30 - 16:00)

Komisioni për të Drejtat e Njeriut mban dëgjimi publik lidhur me Projektligjin për parandalimin dhe mbrojtjen nga dhuna nё familje, dhuna ndaj grave dhe dhuna nё baza gjinore. (Kuvendi i Kosovës, salla N-506, ora 10:00)

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti raportojnë në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, ora 10:00)

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin e auditimit për PVF-të e Ministrisë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës për vitin 2020, e ftuar ministrja e MPJD-së, Donika Gërvalla –Schwarz. (Kuvendi i Kosovës, salla N-302, ora 10:00)

Hapja e programit të shkëmbimeve Supershkollat nga RYCO. (Hotel “Sirius”, kati i tetë, Prishtinë, ora 11:00-12:15)

Komisioni për Ekonomi voton raportin vjetor të Zyrës së Rregullatorit për Energji – ZRRE, për vitin 2020, dhe do të ketë diskutim për organizimin e një debati publik në Komision lidhur me barrierat tregtare Kosovë-Serbi, me propozim të KDI-së.(Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 11:00)

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale takim me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati me temën “Sfidat dhe prioritetet apo objektivat për fushën e mirëqenies sociale - reforma e sistemit pensional në Kosovë”. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 13:00)

Lëvizja FOL vazhdon serinë e debateve FOL Hapur me Ministra/e, ku i ftuari i radhës do të jetë ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës Liburn Aliu. (Hotel “Sirius”, ora 14:00)

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj merr pjesë në tubimin e kësaj partie në Klinë. (Hotel “Drini” Volljakë, ora 15:00)

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj merr pjesë në tubimin e kësaj partie në Istog. (Parku i qytetit përballë objektit të komunës, ora 17:00)

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga AAK-ja, Daut Haradinaj takim me banorë të lagjeve Bregu i Diellit, Aktashit, Hajvalisë, Veternikut dhe Matit 1. (Zyrat e Shtabit Zgjedhor të AAK-së në Prishtinë, te sheshi 21. (Ora 18:00) 

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat