Katër dëshmorët e kombit përkujtohen në Kaçanik

Kosova

Katër dëshmorët e kombit përkujtohen në Kaçanik

Më: 22 maj 2017 Në ora: 07:16
ilustrim

Me rastin e 18-vjetorit të rënies së dëshmorëve Danush Kurtaj, Avdylgafurr Luma, Mejdi Dalloshi dhe Tefik Raka, OVL e UÇK-së në Kaçanik mban akademi përkujtimore.

Siç bëhet e ditur në njoftimin për media nga OVL e UÇK-së, akademia do të filljë sot në orën 16:30 në Shtëpinë e Kulturës “Xheladin Kurtaj’ në Kaçanik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat