Moti mbi vendin tonë

Kosova

Moti mbi vendin tonë

Më: 24 maj 2017 Në ora: 07:54
Ilustrim

Fushat me presion të ndryshueshëm atmosferik të cilat kanë përfshirë Ballkanin do të karakterizojnë mot kryesisht të vranët dhe me intervale me diell, gjatë ditës së sotme, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa  maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 18-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi deri 11m/s.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat