Për tri vjet, 19 të vdekur në magjistralen Prishtinë-Podujevë - Bota Sot
Për tri vjet, 19 të vdekur në magjistralen Prishtinë-Podujevë

Kosova

Për tri vjet, 19 të vdekur në magjistralen Prishtinë-Podujevë

Më: 26 gusht 2017 Në ora: 18:49
Ilustrim

Vetëm për 6 muaj të këtij viti 54 persona kanë vdekur si pasojë e aksidenteve në trafik. Nëse krahasojmë me vitin e kaluar me të njëjtën periudhë, vërejmë që numri i tyre është rritur.

Në komunën e Podujevës për tri vjet në trafik kanë humbur jetën 19 persona.

Një ndër shkaktarët e vdekjeve në komunikacion janë tejkalimi i shpejtësisë mos mbajtja e distancës dhe manovrime të pasigurta me automjet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat