Reagon Qerim Kelmendi: Bën hajgare me akuzat e Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës - Bota Sot
Reagon Qerim Kelmendi: Bën hajgare me akuzat e Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

Kosova

Reagon Qerim Kelmendi: Bën hajgare me akuzat e Shkumbin Mehmetit për vrasjet e pasluftës

Më: 11 janar 2018 Në ora: 22:16
Qerim Kelmendi

Shkumbin Mehmeti, dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, në një rrëfim ekskluziv në Klan Kosova, ka akuzuar vëllezërit Qerim dhe Ibrahim Kelmendi për organizim të vrasjeve të pasluftës në Kosovë.

Mehmeti, që ka thënë se ishte anëtar i një grupi vrasësish, bashkë me vëllezërit Kelmendi, ka thënë se Kelmendët kanë urdhëruar vrasjen e deputetit të LDK’së, Smail Hajdaraj, dhe të Tahir Zemajt. 

Dëshmitari ka thënë po ashtu se Kelmendët kanë ngakuar Florim Ejupin me detyrë për vrasjen e Xhavit Halitit, deputet i PDK’së - por se plani për vrasjen e tij ka ngecur.

Pas akuzave të Mehmetit, kanë reaguar që të dy vëllezërit Kelmendi. Ibrahimi ka folur rreth akuzave.

Ka reaguar edhe Qerimi. I ka cilësuar akuzat "telenovelë".

"Telenovela që po tjerret qe 10 vite ! E paska zbulue Makinën ne Avull !", ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook, duke komentuar akuzat e Mehmetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera